Як правильно підібрати гель-фарбу для волосся?

29.07.2020

Гель-фарба для волосся з'явилася на вітчизняному ринку не так давно, але вже встигла завоювати високу популярність. Її широко використовують і в професійних салонах, і вдома. Така тенденція обумовлена ​​тим, що у неї безліч переваг, серед яких:

 • гель легко наноситься, рівномірно розподіляється, не залишаючи нефарбованих ділянок;
 • продукт містить велику кількість мінеральних речовин, олій та вітамінів, які сприятливо впливають на структуру і здоров'я волосся, надають йому блиску;
 • суміш відмінно зафарбовує сивину, відрізняється стійкістю.

Ще однією важливою перевагою є її прийнятна вартість. Вона вважається одним з найдоступніших продуктів в порівнянні з іншими видами засобів. Крім того, гель-фарба представлена ​​широким асортиментом: можна підібрати класичні стримані відтінки, оригінальні яскраві варіанти та багато інших.

Рекомендації по вибору гель-фарби

Купувати фарбу навмання не варто, адже невдало підібраний відтінок або склад можуть викликати небажаний ефект. Не важливо, жінка хоче поекспериментувати і змінити колір на яскравий або прагне просто зафарбувати сивину, – вона повинна підійти до цього питання з розумом. Існує ряд рекомендацій, які допоможуть зробити правильний вибір. Скориставшись ними, жінка може підібрати відповідну фарбу і насолоджуватися відмінним результатом.

Яку фарбу вибрати – стійку або тонувальну?

Вибираючи фарбу, спочатку потрібно визначитися з бажаним ефектом – тимчасовою зміною або тривалим результатом. Виходячи з такої характеристики, всі представлені на ринку варіанти діляться на:

 • тонувальні, що забарвлюють лише на кілька тижнів (добре змиваються простим шампунем);
 • напівперманентні, що забезпечують результат фарбування на термін до 4 тижнів;
 • стійкі, результат яких зберігається понад 4-6 тижнів.

У цьому випадку вибір варіанта повністю залежить від побажань жінки. Якщо вона вирішила поекспериментувати з новим кольором, але боїться, що той буде невідповідним, їй відмінно підійде варіант з тонуванням. Якщо ж в обраному кольорі вона впевнена і хоче отримати тривалий ефект, стійка повністю задовольнить її побажання.

Важливо! Слід враховувати той факт, що тонувальні фарби гірше проникають в структуру волосся, тому якщо жінка вибирає тон, який світліше її натурального, попередньо потрібно провести освітлення. Це дозволить отримати бажаний колір. В іншому випадку результат фарбування залишиться непоміченим.

Проміжним варіантом є напівперманентні фарби. Їх часто використовують для підфарбовування відросло коріння в проміжках між фарбуванням стійкою. Також така фарба добре підійде для фарбування сивини в тому випадку, якщо жінка не хоче починати використання стійких видів.

Напівперманентна фарба дбайливо «ставиться» до волосся. Вона не проникає глибоко в структуру, завдяки чому не викликає сухість і ламкість. Вона не містить великої кількості хімічних елементів. Це виключає ймовірність виникнення алергічних реакцій, подразнень, почервоніння шкірного покриву. Все це робить такий варіант оптимальним для безпечного використання в домашніх умовах. Навіть якщо жінка перетримаєте суміш, нічого страшного не станеться.

Вибір гель-фарби по її складу

Сьогодні багато жінок вдаються в питання – краще вибирати фарбу з аміаком в складі або безаміачну. Заведено вважати, що останній варіант є менш стійким, а значить – неефективним. Однак це зовсім не так. Дотримуючись всіх рекомендацій по фарбуванню, з її допомогою можна домогтися такого ж стійкого та тривалого результату, як при використанні аміачної.

В цьому випадку робити вибір слід з огляду на таке:

 1. Безаміачну варто використовувати власницям тонкого сухого волосся, а також якщо воно попередньо піддавалося хімічній завивці або іншим діям.
 2. Аміачну слід застосовувати, якщо необхідно отримати швидкий ефект або домогтися тону світліше, ніж натуральний.

Цікаво! Багато аміачних фарб дозволяють освітлити на 1-2 тони без попереднього використання спеціальних освітлювачів. Такий ефект найкраще помітний на русявому, коричневому і рудому волоссі.

Щоб не помилитися у виборі відповідного складу й отримати бажаний результат, краще заздалегідь проконсультуватися з фахівцем. Можна звернутися до трихолога або досвідченого перукаря, які оцінять особливості та характеристики волосся, порадять оптимальний варіант.

Професійна гель-фарба або побутова?

Професійна гель-фарба

Сьогодні багато виробників пропонують такий продукт в двох варіантах – для професійного використання і побутового, тобто домашнього. Перший передбачає, що фарбувати буде фахівець – перукар, стиліст. У другому випадку процедуру проводитиме жінка самостійно у себе вдома.

Розрізняються два види фарб за складом і впливом. Зазвичай професійний варіант діє швидше, так як має велику концентрацію окислювача. У випадку з побутовим він часто виявляється більш щадним. Пов'язано це з тим, що вдома жінка може легко перетримати суміш, що при сильній концентрації окислювача негативно позначиться на структурі волосся. Саме тому професійну не рекомендується використовувати самостійно в домашніх умовах.

Ще одна відмінність двох варіантів полягає в упаковці. Побутова фарба продається в коробці, усередині якої є необхідні компоненти і рукавички для безпечного нанесення суміші. Професійна гель-фарба зазвичай продається в місткості з дозатором. Окислювач можна придбати окремо, самостійно підбираючи відповідну концентрацію. Крім того, професійні види фарб можна змішувати – використовувати декілька різних тонів для отримання бажаного відтінку. У випадку з побутовою фарбою такого робити не рекомендується. Подібні експерименти можуть спричинити непередбачувані наслідки – непривабливий колір, сильне пошкодження.

Особливості вибору відповідного відтінку

Одним з найбільш складних найчастіше виявляється вибір відповідного тону фарби. Величезна різноманітність може змусити розгубитися навіть тих жінок, які, здавалося б, встигли визначитися з відповідним варіантом.

Кожен виробник пропонує кілька варіантів відтінку блонд, різні за насиченістю русяві. Брюнетки можуть розгубитися серед каштанових, мідних, баклажановий. Навіть чорний колір фарби може мати різні відливи – синій, бордовий і т.п.

Щоб не провести в магазині кілька годин при виборі відповідної гель-фарби для волосся, краще вирішити питання з відтінком заздалегідь. Для цього варто використовувати такі принципи:

 • теплі тони (пісочний, рудий, каштановий) вибирати власницям теплого відтінку шкіри;
 • холодні тони (попелястий, русявий, сірий, мідний) використовувати при наявності холодного відтінку шкіри.

Власниці нейтрального відтінку шкіри можуть дозволити собі будь-який з представлених варіантів. Вони можуть відштовхуватися від кольору очей або тону губ.

Цікаво! Щоб визначити тон шкіри, досить подивитися на вени, що проступають, при природному освітленні. Якщо вони мають синюватий відтінок, це вказує на наявність холодного тону шкіри. Якщо колір судин зеленуватий, значить, жінка має теплий тон шкіри. Крім того, шкіра з холодним тоном швидше згоряє на сонці навіть при короткочасному перебуванні на прямих сонячних променях.

Що стосується яскравих відтінків, наприклад, рожевого, блакитного, фіолетового та інших, які все більше входять в моду останнім часом, їх можна підбирати незалежно від тону шкіри. В цьому випадку краще використовувати спеціальні програми, які дозволяють «приміряти» той чи інший відтінок. Це дозволить уникнути неприємних результатів після фарбування.

Як досягти натурального ефекту при фарбуванні?

Якщо жінка хоче, щоб після фарбування її волосся виглядало натурально, до вибору кольору потрібно підійти особливо уважно. Краще довірити таку задачу професійним стилістам, які грамотно оцінять тип кольору жінки і підберуть оптимальний тон. Однак, використовуючи деякі рекомендації, з таким завданням можна спробувати впоратися самостійно.

Використовуйте такі поради:

 1. Новий відтінок важливо підбирати з тієї палетки, на якій знаходиться натуральний колір волосся жінки. Тобто власницям русявого волосся не варто задивлятися на каштанові або баклажанні тони. Для них оптимально підійдуть піщані або пшеничні, темніші мідні або сірі.
 2. Обраний колір порівнювати з відтінком брів. Щоб волосся виглядало натурально, воно не повинно кардинально відрізнятися від брів. Особливо неприємно виглядає такий варіант, коли волосся темніше. Якщо так вийшло, брови обов'язково потрібно перефарбувати до досягнення відповідного відтінку.
 3. Свіжий відтінок вибирати на 2-3 тони темніше або світліше натурального кольору. Якщо різниця буде більше, це може сильно кидатися в очі.

Дані поради не застосовуються в тому випадку, якщо жінка вирішила кардинально змінити зовнішність. Вона може сміливо перефарбовувати чорне волосся в русяве або з блондинки перетворюватися в руду або брюнетку.

Важливо! Якщо жінка вирішила кардинально міняти колір на інший, їй важливо ознайомитися з особливостями конкретної фарби – чи дає вона жовтизну при фарбуванні, чи потребує додаткового освітлення, чи береться на конкретний колір. Все це дозволить виключити ймовірність отримання небажаного відтінку.

Як вибрати відповідну марку фарби?

Сучасний ринок рясніє гелевими фарбами різних марок. Вони мають різну вартість і можуть відрізнятися характеристиками. Щоб не розгубитися в такому розмаїтті, варто використовувати прості рекомендації. По-перше, звертати увагу потрібно не на назву фарби або яскраву упаковку, а на склад, наявність корисних компонентів і т.п. Важливо дізнатися, як той чи інший продукт впливає на волосся, який ефект дає.

Не завжди всю правдиву інформацію по конкретній марці можна дізнатися за місцем її продажу, особливо якщо це спеціалізований магазин, який рекламує конкретних виробників. В цьому випадку краще звернутися до незалежної думки. Це може бути консультація зі стилістом, який мав досвід використання продукту. Він зможе розповісти:

 • наскільки добре суміш лягає;
 • якою є її стійкість;
 • як вона впливає на волосся.

Також варто звернутися до відгуків про ту чи іншу марку, знайти які можна в інтернеті на форумах. Обов'язково зверніть увагу на продукцію бренду MEDAVITA. Це професійні гель-фарби, що відрізняються високою якістю і простотою використання. Безліч відтінків дозволять кожній жінці підібрати відповідну. Особливий склад, наявність корисних мікроелементів та вітамінів роблять продукт абсолютно безпечним.

Незважаючи на те, що волосся має властивість відростати, зайві експерименти з ним можуть закінчитися дуже неприємно. Невдале фарбування може зіпсувати не тільки настрій, але завдати шкоди самим локонам. Тому важливо грамотно й уважно підходити до вибору.

ВІДГУКИ

ЗАЛИШИТИ СВІЙ ВІДГУК
img--captcha--img