Варіанти стайлінгу для кучерявого волосся

04.08.2020

Правильний вибір стайлінгу для кучерявого волосся дозволяє розкрити всю красу неповторних кучерів. Такий тип волосся вимагає спеціально підібраного догляду, головне завдання засобів – зафіксувати чіткий виток, забезпечивши його необхідним зволоженням. Стайлінг є найбільш ефективним способом надати їм природного доглянутого вигляду. Він допомагає зробити кучері більш вираженими і оформленими, зберегти отриману форму. Також використання спеціальної косметики дозволяє створити на поверхні захисну плівку, яка зберігає внутрішню вологу.

Яких видів бувають локони?

Кучерявість пояснюється формою волосяних фолікулів: у людей з рівним волоссям вони розташовані симетрично, а у тих, хто володіє кучерями, – під нахилом і не паралельно один одному. Перед тим як підібрати продукцію по догляду, важливо визначити тип, оскільки кожен з них відрізняється структурою, щільністю, рівнем вологи. Вони діляться на 4 типи та 3 види форми завитка:

 • 2А – тонкі з легкою хвилястістю, яку можна швидко випрямити і укласти, завитки зазвичай формуються з середини, на наступний день після миття вони можуть випрямлятися самі. Головне завдання при виконанні стайлінгу – зберегти природну кучерявість, а також створити об'єм біля коренів. Для цього часто використовується спрей для прикореневого об'єму.
 • 2В – нагадують за формою англійську букву S, вони об'ємні й пухнасті. Домогтися слухняності можна за допомогою олії, наносити її перед і після миття. Такий варіант не підійде для тих, у кого волосяна структура суха, а шкіра голови жирна – олія тільки погіршить вид, перетворить пасма в суцільне жирне полотно.
 • 2С – мають вже виражені кучері, вони більш сухі, тому важливо забезпечити їх зволоження, відмовитися від сульфатомісткої продукції. Такий тип один з найлегших в догляді, оскільки можна зберегти чіткий завиток після будь-якого укладання.
 • 3А – це дрібні кучерики, які крутяться з самого заснування коренів, 3В і 3С – нагадують афрокудрі, з дуже сухою структурою, їх очищення краще виконувати за допомогою очищувальних бальзамів, відмовившись від шампунів.
 • 4С – афрокудрі з дуже сильним завивання, вони настільки пухнасті, що утворюють нерухому шапку. Часто для них підбирається спеціальна сироватка.

При догляді за кучериками потрібно повністю виключити сульфатні продукти, бо вони сильно їх пересушують. Також краще відмовитися від силіконів й олій, що обтяжують. Велика частина кучерів відрізняються сухістю і пористістю, тому стайлінг повинен грунтуватися не на агресивній термоукладці.

Як працює стайлінг?

Часто власниці кучерів використовують техніку squish to condition – стискання і природна сушка – дозволяє утворити завитки. Це найпростіша і всім доступна методика, після того як кучерики висихають і вже сформовані, на цьому етапі важливо зберегти вологу, яку вони увібрали і зміцнити хімічний зв'язок між водяними молекулами. Стайлінгові продукти допомагають домогтися відразу декількох ефектів – покрити поверхню захисною плівкою, яка перешкоджає втраті вологи, і закріпити форму витка.

Якщо не використовувати спеціальну продукцію, кучері розсипаються і втрачають свою красиву кучерявість. Це обумовлено слабким зв'язком між молекулами води. Стайлінговий догляд в цьому випадку зміцнює їх. У будь-якому продукті для стайлінгу є полімери, які обволікають і розбухають, утворюючи на поверхні суцільну плівку, але не проникає всередину. Цей захисний шар і допомагає домогтися потрібного результату укладання.

Багато хто плутає стайлінг з лівінгом – нанесенням незмивної косметики, що забезпечує живлення, зволоження, згладжування поверхні волосся. Процедура передбачає також утворення плівки, що утримує вологу, але не забезпечує фіксацію, так як в них немає полімерів.

Види засобів для стайлінгу та їх ефект

Види засобів для стайлінгу

Для кожного способу укладання є конкретний продукт, спрямований на досягнення необхідного результату. Вибір відповідної косметики залежить від різновиду кучерів. Серед найбільш популярних основ для стайлінгу:

 • піна і мус – такі засоби дозволяють домогтися пишного укладання, відсутнього об'єму, не обтяжують завитки;
 • гель – підходить для будь-яких кучерів, можна підібрати продукцію з різним ступенем фіксації локона, що буде впливати на його жорсткість;
 • желе – по консистенції більш рідке і киселеподібне, ніж гель, воно забезпечує аналогічний ефект, але при цьому не робить кучері жорсткими;
 • кастард – візуально нагадує желе, але з більш щільною консистенцією, його плюс в тому, що він не так сильно пересушує, але в разі неправильного дозування може склеювати волосся;
 • смузі і молочко – містять багато компонентів, що доглядають, але можуть мати жирну консистенцію, яка зробить завитки важчими;
 • крем – забезпечує м'яку фіксацію, що не пересушує, надає кучериками природності;
 • спрей – універсальний засіб, яке можна застосовувати на будь-якому етапі укладання, з його допомогою формують, закріплюють і коректують форму кучериків.

Щоб отримати структуровані кучері, краще вибрати піну або крем. Щоб домогтися слухняності кучериків, використовують стайлінгову продукцію з розгладжувальним ефектом, для захисту від негативного впливу навколишнього середовища застосовуються спреї і кондиціонери. Для забарвлених кучерів вибирають двофазні спреї-кондиціонери. Рекомендується назавжди відмовитися від продукції, що надає пасмам пухнастість, що містить високу концентрацію спирту. Всі необхідні продукти по догляду за кучерями представлені в серії «стайлінгу система IDOL». Сюди входить професійна косметика:

 • Twine – Curl Control Hair Mousse – дисциплінуючий мус сильної фіксації для кучерявого волосся. Дозволяє створити м'які завитки, надавши їм правильну форму структуру і об'єм, швидко вбирається і не створює жирну плівку.
 • Rocker – Curl Shaper Gel – гель сильної фіксації для створення кучерів, за допомогою яких можна домогтися чітких і розділених кучерів. Гель забезпечує тривалу фіксацію, харчування та надає блиску.
 • Vertigo – Model Up Fluid – моделююча рідина для формування кучерів, за допомогою якої можна отримати м'яку і природну фіксацію. Вона використовується на останньому етапі укладання, додає зачісці еластичності.

Також можна підібрати серію для очищення і зволоження. Представлено кілька лінійок для конкретного типу кучерів.

Загальні принципи укладання кучерів

З кучерями необхідно звертатися по-особливому обережно, оскільки вони більш сухі. Для гарного результату необхідно застосовувати тільки професійні продукти для догляду та стайлінгу. Також експерти рекомендують дотримуватися таких правил:

 • Після миття голови важливо використовувати бальзам-ополіскувач, який забезпечує згладжування кутикули, тим самим полегшить розчісування.
 • При висушуванні феном рекомендується використовувати насадку-дифузор, яка на відміну від стандартної не сильно розпушує волосся, дозволяє зберегти чіткість кучерів. Завершення сушки має виконуватися холодним обдувом.
 • При формуванні кучерів пасма важливо перебирати руками, так як гребінець буде їх випрямляти. Такий метод в поєднанні з продукцією для укладання дозволить виключити розпушування і сформувати красиві кучерики.
 • Для стайлінгу підійде косметика з кремовою текстурою, так як вона не тільки дозволить сформувати локон, але і забезпечить харчування та зволоження.
 • Якщо висушування виконується за допомогою фена, потрібно не забувати наносити термозахист.
 • Незалежно від обраного варіанту, спочатку потрібно просушити і підняти гарячим повітрям корені, якщо цього не зробити, об'єм сконцентрується на середині довжини. Якщо прикореневий об'єм відсутній, створити його допоможуть спреї і муси.
 • Краще відмовитися від силіконових продуктів. Вони створюють захисну плівку, що дуже добре для тих, хто любить вирівнювати локони, але з часом така косметика сильно пересушує, вони стають неслухняними і ламкими.

Експерти краси схиляються до того, що власницям кучерявих пасом не потрібно їх вирівнювати. Постійний термічний вплив призведе до погіршення їх структури.

Найбільш популярні варіанти стайлінгу для кучерів

Сушку краще виконувати на низьких температурних режимах, використовуючи тільки засоби для кучерів. Різні види стайлінгу допоможуть домогтися різного ефекту:

 • Щоб отримати м'які хвилі в стилі 1920-х років, досить нанести спрей для укладання кучерявих локонів, потім розчесати, закрутити в джгути і зафіксувати затискачами. Далі виконується сушка з використанням фена з насадкою. Коли кучері охолонуть і підсохнуть, потрібно прибрати затискачі й акуратно їх розділити на пасма.
 • Щоб зробити стильну легку кошлатість, на суху поверхню наноситься мус, потім беруться товсті пасма і накручуються на папільйотки, які кілька хвилин просушуються феном. Після того, як все висохне, надати бажану форму можна руками, не використовуючи гребінець.
 • Домогтися природності кучерів можна за допомогою використання відразу декількох різновидів косметичних товарів. Спочатку на вологі кучері потрібно нанести трохи лівіну, потім засіб для укладання по всій густоті. Це може бути гель, мус, крем з необхідним ступенем фіксації. Стайлінг слід наносити не з середини, а на 2-3 см від кореня, так як кучері будуть нерівномірними. Для досягнення більш стійкого стайлінгу і додаткового завивання кінчиків застосовується піна. Далі необхідно промокнути кучері бавовняною тканиною або рушником з мікрофібри, після видалення зайвої вологи взяти нову суху тканину, обернувши голову на 10-30 хвилин. Щоб уникнути вбирання стайлінгових продуктів разом з водою, краще 80% з них наносити відразу після миття голови і 20% відразу перед сушінням феном з дифузором. Найчастіше на завершальному етапі використовується легка піна, мус або спрей.
 • Ще один спосіб отримати природні хвилі – після миття волосся з шампунем і кондиціонером промокнути їх рушником, нахиливши голову вниз. Коли кучері трохи підсохнуть, їх потрібно акуратно розплутати і розчесати, потім нанести крем-догляд, який формує завиток. Через 20 хвилин виконується сушка дифузором.

Найчастіше стайлінг виконується за однією схемою, але застосовуються різні види продукції. При природній сушці, яка частіше триває 2-3 години, волосся потрібно звільнити від кірочок, які утворили стайлінгові засоби, але це слід робити після повного висихання кучерів, так як вони можуть деформуватися і стати нечіткими. Це краще виконувати за допомогою мікрофібрових рукавичок. Важливо не переборщити, щоб пасма не перетворилися в пух.

Власницям довгого волосся з щільними і тьмяними кучерями підійдуть великі бігуді, які частіше використовуються в поєднанні з мусом або піною. Якщо кучері натуральні від природи, їх досить вимити, розчесати проти зростання і нанести стайлінговий спрей, потім висушити. Також фахівці рекомендують відмовитися від східчастих стрижок, у всякому разі уникати короткого верхнього шару, так як це стає причиною великого об'єму.

Розчісувати кучері необхідно гребінцем з рідкими зубчиками, починаючи з кінчиків, поступово переходячи вгору. Щоб уникнути пухнастості волосся, його потрібно розчісувати вологим. Досягти легкого ефекту кучерявості, не докладаючи ніяких зусиль, можна, зав'язавши легкий пучок. Після миття голови досить нанести трохи гелю, піни або мусу, злегка підсушити пасма і зав'язати їх в розслаблений пучок або гульку, потім після висихання розпустити. Додатковим засобом для догляду за кучерявими локонами може стати косметика з компонентами морської солі, а також маски і масла, але їх застосування повинно бути не частіше 1 разу на тиждень.

ВІДГУКИ

ЗАЛИШИТИ СВІЙ ВІДГУК
img--captcha--img